top of page

2013-11-09: Mielec - IV Ogólnopolski Turniej Shorin-ryu 2013

9 listopada odbył się w Mielcu IV Ogólnopolski Turniej Ziemi Mieleckiej w Shorin-Ryu Karate. Zawody pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego promowały 120 rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w naszym kraju. W turnieju wystartowało ponad 145 zawodników reprezentujących kilkanaście klubów Shorin-Ryu z terenu południowej i centralnej Polski. Organizatorem Turnieju było TG "Sokół" w Mielcu i LKS "Omega" w Kleszczowie.

Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-ryu Karate i Kobudo ,,BUSHI” reprezentowała grupa karateków z trenerem Dariuszem Jędrzejczakiem 6 dan ze Strykowa. Na start zawodników w 9 kategoriach zdobyto 6 pucharów, 8 złotych i 6 srebrnych medali. Jest to bardzo duże osiągnięcie zawodników i trenera. Zawodnicy otrzymali też nagrody rzeczowe. Należy dodać iż wychowankowie sensei Dariusza Jędrzejczaka spisali się w 100% na 10 zawodników przywieżli 14 medali.

 

Wyniki IV Ogólnopolskiego Turnieju Shorin-ryu Karate o Puchar Ziemi Mieleckiej

Kategoria młodzicy (2004-2005) KATA

   1.Chojnacki Tomasz  Zgierz                        

Kategoria Juniorzy młodsi (2000-2001) Mężczyźni KATA

   1.Chojnacki Grzegorz  Zgierz                  

Kategoria Juniorzy (1998-1999) kobiety KATA

   4.Umińska Justyna   Zgierz                  

Kategoria Juniorzy (1998-1999) mężczyźni KATA

   1.Budzyński Norbert   Zgierz           

Kategoria Juniorzy starsi (1996-1997) mężczyźni KATA

   1.Witek Mateusz   Zgierz                  

   2.Bereżewski Aleksander   Zgierz                  

Kategoria Seniorzy młodsi  (1992-1995) mężczyźni KATA

   1.Makochoń Robert   Zgierz                  

   2.Jaworski Sebastian   Łódź          

   4.Makochoń  Sebastian   Zgierz                  

Kategoria Seniorzy (1974-1991) kobiety KATA

   2.Wyrzykowska Julita   Zgierz                  

Kategoria Juniorzy starsi KUMIWAZA

   2.Witek Mateusz , Budzyński Norbert, Bereżewski Aleksander                       

Kategoria Seniorzy młodsi+seniorzy KUMIWAZA

   1.Makochoń Robert, Makochoń Sebastian, Jaworski Sebastian    

2013-10-26/27: Pińczów - IV Centralny Kongres Karate w Pińczowie - Gala

 

26 -27 października odbyła się w Pińczowie Gala "SENSEI" połączona z Centralnym Kongresem Karate.

Statuetki "SENSEI" z rąk Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - Adama Jarubasa w tym roku otrzymali: Ryszard Muszytowski z Gdańska i Paweł Ciastek z Warszawy. Marszałek Jarubas wręczył również nominacje przyznane przez kapitułę na następne lata. Podczas konferencji naukowej wykłady wygłosili: Marzanna Herzig z AWF Kraków -"Jak myśli zwycięzca, cechy i uwarunkowania mistrzowskiego myślenia", Krzysztof Gawin z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - "Żywienie i suplementacja w sportach walki". Adrian Litwiński ze Straży Miejskiej w Gdańsku przedstawił program współpracy Shorin-Ryu z Centrum Praw Kobiet. Aleksander Staniszew przedstawił obecne uwarunkowania prawne w związku z deregulacją zawodu trenera i instruktora sportu. Na zakończenie konferencji odbyła się projekcja reportażu filmowego "Okinawa 2013" autorstwa Jerzego Chrzanowskiego z WUM. link:  http://vimeo.com/77723305 W części technicznej sensei Aleksander Staniszew poprowadził dwa treningi z zakresu metodyki doskonalenia bunkai. Na zakończenie treningów z okinawską metodą masażu Matsumoto zapoznał ćwiczących R. Nehring. Kongres zakończyła celebracja Światowego Dnia Karate. W kongresie uczestniczyło ponad stu instruktorów Shorin-Ryu z ponad 25 klubów z terenu całej Polski.

          Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-ryu Karate i Kobudo reprezentowali: Dariusz Jędrzejczak, Robert Makochoń, Krzysztof Kłosiński, Przemysław Lesiecki, Robert Kulesz i Artur Jędrzejczak.

           Zawodnicy z Łódzkiego Centrum przygotowują się na Turniej do Mielca, który jest etapem przed Pucharem Europy PRAGA 2014.

Na zdjęciu od lewej sensei A. Staniszew, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, instruktor Dariusz Jędrzejczak z zawodnikami.

2013-09-04: Pogorzelica - Letnia Ogólnopolska Akademia Shorin Ryu Karate i Kobudo

 

   W miesiącu lipcu odbyła się Letnia Ogólnopolska Akademia Shorin-ryu Karate i Kobudo w miejscowości Pogorzelica. Kurort morski dla wczasowiczów i chętnych zajęć sportowych. Ośrodki nad samym morzem i całe zalesione. Miejscowość znana ale jeszcze ,,dziewicza”. Dużo grup harcerskich, które idąc w mundurach  o różnych porach dnia śpiewały piosenki wiecznie na czasie letniego wypoczynku pod namiotem. 

   W tym spokojnym klimacie, gdzie temperatury lata dawały się mocno ćwiczącym we znaki odbywały się treningi karate. Wiele zajęć kończyło się kąpielą w morzu gdyż ubioru były tak mokre od potu że nikomu nie robiło to różnicy a sprawiało lepszą zabawę.

   Tradycyjnie treningi odbywały się trzy razy dziennie, chętni mogli jeszcze w wolnym czasie uczestniczyć w dwóch dla zainteresowanych. 

W zajęciach akademii uczestniczyło 115 osób które reprezentowały: Stryków, Brzeziny, Zgierz , Łódź, Miechów, Jaworzno , Radzymin, Trojanów, Borowie, Parysów, Wołomin, Garwolin, Kobyłkę, Warszawę i Pilawę.

   Podczas Akademii odbywało się szereg sportowych zajęć dodatkowych. Rozegrano konkurencję uni hokeja gdzie  zawodnicy Łódzkiego Centrum Okinawa Shorin-ryu Karate i Kobudo w składzie Mateusz Głowadzki Stryków, Michał Brendzel Łódź, Jakub Duranowski Łódź, Piotr Sawko Zgierz i Wojtek Sołyga Zgierz zajęli II miejsce.

   Tradycyjnie też rozegrano Spartakiadę na którą składało się szereg konkurencji: bieg z przeszkodami na czas, strzelanie z broni pneumatycznej krótkiej i długiej konkurencje karate kata i walki w kontakcie. Tutaj II miejsce zajął Artur Jędrzejczak Stryków. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w walkach zajął Daniel Jędrzejczak sekcja Stryków.

   Najlepszą zawodniczą zawodów została Justyna Umińska ze Zgierza, która zdobywając kilka złotych medali zdobyła puchar wszechstronnego zawodnika.

   Akademia została zakończona egzaminami na wyższe stopnie. W tym roku jakość pogody (% słońca) dorównała 100% wysiłku na treningu. 

   Treningi prowadzili Grzegorz Jarząbek 6 dan Wołomin, Ireneusz Ziętek 5 dan Jaworzno Śląskie, Marcin Jurek 3 dan Irlandia, Anna Lefik 2 dan Łódź, Jakub Jarząbek 1 dan Kobyłka, Mateusz Witek 1 kyu Łódź, Przemysław Lesiecki 2 kyu Łódź, Mateusz Płaszewski 2kyu Jaworzno Śląskie, całością kierował Dariusz Jędrzejczak 6 dan Stryków.

   Zapraszamy do sekcji Stryków na zajęcia dla grup początkujących od 6-go roku życia od miesiąca września.

bottom of page